Zaczynają od Gwatemali

W czwartek 12 czerwca 2014  Wojciech Łopaciński (absolwent studiów MBA) z rodziną wyruszył w roczną podróż dookoła świata z pierwszym przystankiem w Gwatemali. Prezydent miasta wyposażył  Łopacińskich w kompas, a szereg osób oraz firm wsparło ją w inny sposób. Patronat nad wyprawą objął Program "Absolwent UMK".

Więcej o wyprawie

Zaangażowana w pomoc ludziom

Nagrodę Marszałka Wojwództwa Kujawsko-Pomorskiego za całokształt działalności humanitarnej otrzymała 11 czerwca Janina Ochojska - prezes Fundacji Polska Akcja Humanitarna, absolwentka astronomii UMK (nagroda w kategorii: budowanie społeczeństwa obywatelskiego). Laureatka aktywnie angażuje się w pomoc w wielu miejscach na świecie, organizując konwoje z darami dla ludzi dootkniętych wojną lub kataklizmem. Nagrody przyznano za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Wśród laureatów znaleźli się także naukowcy z naszej uczelni -  więcej

Najlepsza w podatkach

Kinga Strzelecka - świeża absolwentka prawa - pokonała 378. konkurentów, zwyciężając w VII edycji prestiżowego konkursu podatkowego Tax'n'You.

Oprócz nagrody finansowej w wysokości 5 tys. zł i nagród rzeczowych - otrzymała także propozycję pracy w firmie KPMG, która organizowała konkurs.

Laureatka interesuje się prawem: zobowiązań, bankowym, konsumenta, podatkowym. Swoją przyszłość wiąże z aplikacją sędziowską. Więcej

Absolwenci w galerii wydziału

Zdjęcie Katarzyny Gil - najlepszej absolwentki Wydziału Nauk o Ziemi w roku 2013 - zawisło dzisiaj, w Dniu Wydziału, w specjalnie utworzonej ściennej Galerii Najlepszych Absolwentów Wydziału.

Zaś w Galerii Słynnych Absolwentów znalazła się fotografia Ryszarda Olszewskiego, koszykarza i olimpijczyka, który  na UMK ukończył geografię. Oboje absolwenci osobiście uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Na zdjęciu - Katarzyna Gil i prof. Wojciech Wysota, dziekan Wydziału.

Rowerem koło miasta

Drużyna Rowermaniaków wygrała w Akademickiej Grze Rowerowej KOŁO MIASTA, która odbyła się się 31 maja 2014 r na terenie kilku dzielnic lewobrzeżnego Torunia i w Małej Nieszawce. W grze udział wzięło 18 drużyn - jedna osoba z pary musiała posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta. Szczegóły

Absolwent UMK wiceministrem

Prof. Włodzisław Duch, prorektor UMK, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. dr hab. Włodzisław Duch ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu fizyki teoretycznej (w 1977 roku) na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK. Na toruńskim uniwersytecie uzyskał także doktorat (1980 r., z wyróżnieniem) i habilitację (1987 r.). Prof. Duch zajmuje się fizyką teoretyczną, informatyką stosowaną i kognitywistyką, zwłaszcza sztuczną inteligencją, modelami umysłu, sieciami neuronowymi, funkcjonowaniem mózgu. Był m.in. stypendystą fundacji Humboldta, przez wiele lat wykładał w zagranicznych ośrodkach naukowych m.in. na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, Uniwersytecie Sztokholmskim, Uniwersytecie Alberty w Edmonton, Uniwersytecie Rikkyo, a ostatnio na Uniwersytecie Technologicznym Nanyang w Singapurze.

Majówka "Powrót do korzeni"

W dniach 1-4 maja odbyła się wycieczka Klubu Rowerowego "Skołowani" na Pałuki i do Wielkopolski.
W programie m.in. zwiedzanie Lubostronia, Biskupina, Wenecji, Ostrowa.

Program, koszt

E-absolwent

Zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie niesie ze sobą moduł E-absolwent naszego portalu, np. wyszukiwanie uczestników Programu "Absolwent UMK", zakładanie bloga, umieszczanie galerii własnych zdjęć, forum itp. 
Logowanie się do modułu E-absolwent odbywa się poprzez adres e-mail, podany w ankiecie zgłoszeniowej do Programu "Absolwent UMK". Jeśli masz wątpliwości, zgłoś je pod adresem program@absolwent.umk.pl

Wiosna i rower

W sobotę 22 marca odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Toruń -  Zamek Bierzgłowski - Barbarka - Toruń.  Poczatek trasy - drogą rowerową na Unisław. Absolwencki Klub Rowerowy "Skołowani" tym samym oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon.

Zobacz fotorelację!

Tworzył artystyczny nastrój

Zmarł Michał Kokot, absolwent historii UMK, członek słynnej awangardowej grupy fotograficznej "Zero-61", malarz, poeta, muzyk, animator kultury, miłośnik ziemi dobrzyńskiej, jednym słowem - postać nieprzeciętna. Więcej

Wyświetlanie 261 - 270 z 282 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 29