Karta także dla absolwentów AM w Bydgoszczy!
24 listopada 2014

Od dzisiaj Kartę Absolwenta UMK mogą otrzymać także absolwenci Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, czyli osoby, które ukończyły studia przed połączeniem się tej uczelni z UMK w 2004.

Podczas gdy Sejm RP 24 listopada 2014 r. podejmował uchwałę o połączeniu UMK i AM, Senaty obu uczelni przebywały wspólnie w Watykanie, gdzie wręczały tytuł doktora honoris causa UMK papieżowi Janowi Pawłowi II. Aby upamiętnić oba wydarzenia, Senat UMK zbierze się jutro na uroczystym posiedzeniu w Bydgoszczy. Obchody te zbiegają się także z 30. rocznicą powstania AM. Decyzją Rektora UMK Program "Absolwent UMK" swoim działaniem obejmuje odtąd także absolwentów byłej Akademii Medycznej.

Uroczystości wręczenia dyplomów
21 listopada 2014

W najbliższy weekend rozpoczynają się na UMK uroczystości rozdania dyplomów. Dokładnie 7774 absolwentów, którzy obronili tytuły w roku akademickim 2013/2014, odbierze dyplomy z rąk dziekanów.

Harmonogram uroczystości znajduje się na stronie Wręczenia dyplomów.

25 lat Instytutu Socjologii UMK
18 listopada 2014

Cykl wykładów, konferencja wspomnieniowa, gry socjologiczne, pokaz filmu i konkursy odbędą się w dniach 19-21 listopada z okazji jubileuszu 25-lecia Instytutu Socjologii UMK.

W programie przewidziano trzy wykłady prof. dr hab. Janusza Muchy, byłego pracownika Instytutu (obecnie AGH), a takze innych pracowników oraz obecnych studentów. Konferencja wspomnieniowa odbędzie się 19 listopada w godz. 15:30-19:00 w siedzibie Instytutu ("harmonijka", ul. Fosa Staromiejska 1a). Więcej: www.soc.umk.pl.

Półmaraton Świętych Mikołajów
14 listopada 2014

PŚM to jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa w Polsce, współorganizowana przez Klub Maratoński UMK działający w ramach Programu Absolwent UMK. Biegaczy wyróżniają niecodzienne stroje - wszyscy uczestnicy obowiązkowo są ubrani na czerwono i ubierają mikołajowe czapki.

Tegoroczny maraton odbędzie się w niedzielę 7 grudnia. Dochód, z opłat startowych oraz datków zbieranych do puszek, przeznaczany jest na cele charytatywne w ramach akcji „Biegacze dzieciom".

Zapisując się do udziału w półmaratonie przed  1 grudnia 2014 r., posiadacze Karty Absolwenta UMK mogą skorzystać z 10% zniżki. Na najszybszych biegaczy - absolwentów UMK czekają specjalne nagrody.

W dniu maratonu w godz. od 7 do 18 uczestnicy biegu posiadający numer startowy będą mogli jeździć za darmo miejskimi autobusami i tramwajami (w granicach administracyjnych Torunia).

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Świętujemy osiemnastkę Radia Sfera UMK!
12 listopada 2014

15 listopada studencka społeczność radiowa będzie świętować 18. urodziny. W klubie Od Nowa zagra zespół Zacier, a radiowcy przygotują niespodziankę - program arystyczny. Imprezę do białego rana zapewni Grabek.

Radiowcy zapraszają słuchaczy, sympatyków, zaś w szczególności absolwentów, którzy rozpoczynali przygodę medialną w studenckim radiu.

18. urodziny Radia Sfera UMK startują w sobotę o godzinie 20.00 w klubie Od Nowa przy ulicy Gagarina 37. Wstęp wolny.

Fanpage wydarzenia

Turniej brydżowy
6 listopada 2014

Tylko do 12 listopada porwają zapisy na VII Towarzyski Turniej Brydżowy Par odbywający się w sobotę 15 listopada w godz. 10.00-15.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK.

Klub Brydżowy UMK

Przypominamy, że w każdą środę w godz. 18.00-21.00 można brać udział w spotkaniach Klubu Brydżowego UMK - pograć towarzysko w brydża w gronie absolwentów UMK oraz skorzystać z porad instruktora. Wstęp wolny.

Jesienny spacer rowerowy Doliną Zielonki
6 listopada 2014

Pogoda dopisuje, a najbliższy weekend się przedłuża! W tych sprzyjających okolicznościach przyrody Klub Rowerowy Skołowani organizuje (być może ostatnią w tym sezonie) wycieczkę dla absolwentów UMK, fanów dwóch kółek.

  • poniedziałek 10 listopada 2014, wyjazd z Torunia o godz. 11.00
  • zbiórka przy stacji paliw Shell za starym mostem

Tempo jazdy będzie spacerowe, a w programie przewidziano postój i podziwianie złotej polskiej jesieni w Dolinie Zielonki oraz przerwę na posiłek na Rancho.

Przypadek Sławka Wierzcholskiego
3 listopada 2014

W najbliższy wtorek, 4 listopada, w Kafeterii "Struna światła" odbędzie się promocja książki - wywiadu Mirosława Pęczaka "Cały ten blues - przypadek Sławka Wierzcholskiego".

W spotkaniu, prócz autora, weźmie udział bohater książki Sławomir Wierzcholski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK, lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa i twórca festiwalu Harmonica Bridge.

Podczas promocji będzie można wysłuchać krótkiej ilustracji muzycznej w wykonaniu Sławka Wierzcholskiego i Bogdana Hołowni - także absolwenta UMK.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie Dworu Artusa.

Pogramy razem w siatkówkę?
30 października 2014

Inspirując się ostatnimi sukcesami polskich siatkarzy startujemy z nową inicjatywą! Posiadaczom Karty Absolwenta UMK dajemy możliwość bezpłatnego skorzystania z uniwersyteckiej sali sportowej i pogrania w siatkówkę w absolwenckim gronie.

Ruszyły zapisy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 16 listopada w godz. 18.30-20.00.

Szczegóły

5000 urodziny Programu!
29 października 2014

"Czy Kopernik to przewidział
ilu na świat uczniów wyda?
A my razem się zrzeszamy
i do grona zapraszamy.
Życząc sobie nas tu wielu,
świętuj z nami, przyjacielu!
"

Dokładnie dziś Program świętuje swoje 5000 dni działalności na rzecz absolwentów UMK. Jesteśmy razem już 13 lat, 8 miesięcy i 10 dni!

Na FB możecie wziąć udział w naszym urodzinowym konkursie i złożyć nam życzenia :)
Za przytoczone wyżej wierszowane życzenia dziękujemy Emilii Osmańskiej,
a za wszystkie miłe słowa wszystkim naszym absolwentom!

Wyświetlanie 211 - 220 z 271 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 28