Najlepsza w podatkach

Kinga Strzelecka - świeża absolwentka prawa - pokonała 378. konkurentów, zwyciężając w VII edycji prestiżowego konkursu podatkowego Tax'n'You.

Oprócz nagrody finansowej w wysokości 5 tys. zł i nagród rzeczowych - otrzymała także propozycję pracy w firmie KPMG, która organizowała konkurs.

Laureatka interesuje się prawem: zobowiązań, bankowym, konsumenta, podatkowym. Swoją przyszłość wiąże z aplikacją sędziowską. Więcej

Absolwenci w galerii wydziału

Zdjęcie Katarzyny Gil - najlepszej absolwentki Wydziału Nauk o Ziemi w roku 2013 - zawisło dzisiaj, w Dniu Wydziału, w specjalnie utworzonej ściennej Galerii Najlepszych Absolwentów Wydziału.

Zaś w Galerii Słynnych Absolwentów znalazła się fotografia Ryszarda Olszewskiego, koszykarza i olimpijczyka, który  na UMK ukończył geografię. Oboje absolwenci osobiście uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Na zdjęciu - Katarzyna Gil i prof. Wojciech Wysota, dziekan Wydziału.

Rowerem koło miasta

Drużyna Rowermaniaków wygrała w Akademickiej Grze Rowerowej KOŁO MIASTA, która odbyła się się 31 maja 2014 r na terenie kilku dzielnic lewobrzeżnego Torunia i w Małej Nieszawce. W grze udział wzięło 18 drużyn - jedna osoba z pary musiała posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta. Szczegóły

Absolwent UMK wiceministrem

Prof. Włodzisław Duch, prorektor UMK, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. dr hab. Włodzisław Duch ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu fizyki teoretycznej (w 1977 roku) na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK. Na toruńskim uniwersytecie uzyskał także doktorat (1980 r., z wyróżnieniem) i habilitację (1987 r.). Prof. Duch zajmuje się fizyką teoretyczną, informatyką stosowaną i kognitywistyką, zwłaszcza sztuczną inteligencją, modelami umysłu, sieciami neuronowymi, funkcjonowaniem mózgu. Był m.in. stypendystą fundacji Humboldta, przez wiele lat wykładał w zagranicznych ośrodkach naukowych m.in. na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, Uniwersytecie Sztokholmskim, Uniwersytecie Alberty w Edmonton, Uniwersytecie Rikkyo, a ostatnio na Uniwersytecie Technologicznym Nanyang w Singapurze.

Majówka "Powrót do korzeni"

W dniach 1-4 maja odbyła się wycieczka Klubu Rowerowego "Skołowani" na Pałuki i do Wielkopolski.
W programie m.in. zwiedzanie Lubostronia, Biskupina, Wenecji, Ostrowa.

Program, koszt

E-absolwent

Zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie niesie ze sobą moduł E-absolwent naszego portalu, np. wyszukiwanie uczestników Programu "Absolwent UMK", zakładanie bloga, umieszczanie galerii własnych zdjęć, forum itp. 
Logowanie się do modułu E-absolwent odbywa się poprzez adres e-mail, podany w ankiecie zgłoszeniowej do Programu "Absolwent UMK". Jeśli masz wątpliwości, zgłoś je pod adresem program@absolwent.umk.pl

Wiosna i rower

W sobotę 22 marca odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Toruń -  Zamek Bierzgłowski - Barbarka - Toruń.  Poczatek trasy - drogą rowerową na Unisław. Absolwencki Klub Rowerowy "Skołowani" tym samym oficjalnie rozpoczyna kolejny sezon.

Zobacz fotorelację!

Tworzył artystyczny nastrój

Zmarł Michał Kokot, absolwent historii UMK, członek słynnej awangardowej grupy fotograficznej "Zero-61", malarz, poeta, muzyk, animator kultury, miłośnik ziemi dobrzyńskiej, jednym słowem - postać nieprzeciętna. Więcej

W laurowym wieńcu

 

7 marca absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych uroczyście odebrali dyplomy ukończenia studiów oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Trzej absolwenci przełamali zasadę tradycyjnej elegancji i dyplomy z rąk pani Dziekan odbierali w strojch przypominających czasy starożytne, ozdabiwszy głowy laurowymi wieńcami (na zdjęciu).
Był to ostatni dzień wystawy w CSW Znaki Czasu w Toruniu, prezentującej najlepsze prace dyplomowe. Eksponowano tam najlepsze dyplomy z Instytutu Artystycznego (aż 32 prace) oraz 14 wyróżnionych dyplomów z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa (kierunek konserwacja i restauracja dzieł sztuki). Obszary, po których poruszają się absolwenci, to zarówno klasyczne dziedziny sztuki i rzemiosła, jak i nowe media oraz działania łączące różne dyscypliny artystyczne.
Najlepsi z najlepszych dyplomantów prezentujących swoje prace otrzymali medale im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego, im. Adolfa Ryszki oraz nagrody im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta oraz im. Josepha Saundersa.

Zobacz  zdjęcia! 

Król gier karcianych

VI Towarzyski Turniej Brydżowy Par, organizowany przez Program "Absolwent UMK", odbędzie się 15 marca w kampusie akademickim na Bielanach. Jak zwykle sędziował będzie Piotr Szubarga, absolwent matematyki na UMK. Co najmniej jedna osoby z pary musi posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta.

Przypominamy, że w V Turnieju, ktory miał miejsce 17 listopada 2013 r.,udział wzięło  20 par, w tym jedna z Gimnazjum i Liceum Akademickiego.

Szczegóły

Wyświetlanie 231 - 240 z 250 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 25