Treść oznaczona tagiem <em>absolwent umk</em>.

Katarzynki 2017
21 czerwca 2017

Toruńska Piernikowa Aleja Gwiazd przed Dworem Artusa wzbogaci się w tym roku o dwie nowe Katarzynki. Tegoroczni laureaci nie są urodzonymi torunianami, ale to właśnie w naszym mieście studiowali i odnieśli największe sukcesy.

  • Marian Filar – profesor-prawnik, poseł VI kadencji Sejmu, absolwent prawa UMK
  • Tomasz Organek – artysta-muzyk, ambasador UMK, absolwent filologii angielskiej UMK

Uroczystość odsłony autografów odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wydarzeniu towarzyszył będzie koncert zespołu Dixie Brotherhood, a po uroczystym odsłonięciu na scenie pojawi się zespół Ørganek.

Wydarzenie na Facebooku

Sławny Absolwent WNoZi UMK
29 czerwca 2017

Wydział Nauk o Ziemi podczas Dnia Wydziału uhonorował kolejnego Sławnego Absolwenta Wydziału, którym został Arkadiusz Stańczyk, absolwent geografii, dyrektor ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego.

Do tej pory zaszczytnym tytułem Sławnego Absolwenta Wydziału wyróżnieni zostali: prezydent Torunia Michał Zaleski, olimpijczyk Ryszard Olszewski, lider zespołu Tortilla Maurycy Męczekalski oraz Jarosław Lewandowski, dziennikarz TVP.

Szczegóły

Fryderyk dla Organka
27 kwietnia 2017

Tomasz Organek, absolwent i Ambasador UMK, został uhonorowany nagrodą muzyczną Fryderyk za rockowy album roku Czarna Madonna i za utwór roku Mississippi w ogniu.

Fryderyki 2017

Kryształowy Niedźwiedź dla Rafała Kapelińskiego
26 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 w Kinie Centrum w CSW w Toruniu odbył się przedpremierowy pokaz filmu Butterfly Kisses, który został doceniony podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie Kryształowym Niedźwiedziem.

Reżyserem filmu jest Rafał Kapeliński, absolwent filologii angielskiej UMK. Podczas spotkania z twórcą, na które zaproszeni zostali przyjaciele artysty oraz studenci i absolwenci UMK, zaprosiliśmy reżysera do naszej absolwenckiej społeczności i wręczyliśmy mu Kartę Absolwenta UMK.

Galeria ze spotkania z reżyserem (fot. Piotr Waśniewski)

Podróżniczy wolontariat w Azji
7 kwietnia 2017

Magdalena Jakubowska, absolwentka zarządzania UMK oraz Universite d'Angers we Francji (podwójny dyplom), pod koniec 2016 r. wraz z koleżanką Natalią wybrała się w wielomiesięczną podróż do Azji, gdzie angażuje się w wolontariat. Aby spełnić swoje marzenie, nie wahała się rzucić dobrą pracę w Polsce.

Przeczytaj więcej o jej podróży

Toruńskie anioły w Kurdystanie
22 marca 2017

Zaledwie 30 km od frontu walki z Państwem Islamskim znajduje się Erbil, stolica irackiego Kurdystanu, do którego wybrała się Agnieszka Siejka, absolwentka biologii UMK, by zawieźć tam kartki, ręcznie wykonane przez toruńskie dzieci dla dzieci chrześcijańskich uchodźców, pochodzących z miejscowości Karakosz. Jej wizyta zbiegła się ze świętem Nevros – Święta Ognia, czyli kurdyjskiego Nowego Roku, który rozpoczął się 21 marca.

Projekt „Toruńskie anioły lecą w świat" realizuje Fundacja VERDA, założona przez A. Siejkę oraz dwie inne absolwentki UMK: Agnieszkę Dąbrowską (biologia 1999) i Renatę Lesner-Szwarc (etnologia 2005). – Mamy już pozytywne doświadczenia z podobnej akcji dla dzieci poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu – mówi Agnieszka Siejka, prezes Fundacji. – Pomoc dla uchodźców w obozach obejmuje podstawowe artykuły niezbędne do przeżycia, a o potrzebach dzieci nikt nie myśli". Projekt korzysta z tzw. mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Z obłokami grałem w karty
1 marca 2017

Twórczości Michała Kokota, absolwenta historii UMK, poświęcona jest wystawa "Michał Kokot: Z obłokami grałem w karty", która zostanie otwarta 3 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki WOZOWNIA w Toruniu (wejście od ul. Ducha Św. 6).

Michał Kokot (1944–2014) był fotografem, malarzem, poetą, członkiem słynnej grupy fotograficznej „Zero-61" oraz reżyserem etiud filmowych, powstałych w ramach Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego „Pętla". W latach 1969–1975 pracował jako fotoreporter w toruńskiej prasie. Był też animatorem lokalnego ruchu kulturalnego w Osieku nad Wisłą, odkrywcą i propagatorem artystów ludowych. Więcej

Ambasadorowie UMK
19 lutego 2017

Podczas Święta Uczelni Rektor UMK wyróżnił tytułem Ambasadora UMK znanych absolwentów, którzy wspierają Uczelnię i dbają o jej dobre imię. W gronie tym znaleźli się:

  • Konstanty Dombrowicz – prezydent Bydgoszczy (2002-2010)
  • Tomasz Organek – artysta-muzyk
  • Hubert Radke – koszykarz, specjalista z zakresu prawa sportowego
  • Stanisław Szczepaniak – chemik-wynalazca
  • Jan Świerkowski – twórca Instytutu B61
  • Marek Żydowicz – twórca Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE

Sylwetki Ambasadorów

Polak zdrapuje i wygrywa
16 listopada 2016

Wojciech Koczorowski, absolwent zarządzania UMK i założyciel spółki joint venture Playprint Polska oraz Fundacji Instytut Loterii Dobroczynnych, opowiedział nam o początkach rozwoju własnej firmy oraz o tajnikach organizacji loterii dobroczynnych.

Wywiad dla Programu Absolwent UMK

Mieszkanie dla absolwenta
7 listopada 2016

Czworo absolwentów UMK, Adrian Falkowski, Anna Krygier, Andżelika Dzięgiel i Marek Placiński, dostało 4 listopada 2016 mieszkania od miasta Torunia w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta". Umowy najmu i klucze wręczył im prezydent Michał Zaleski.

Szczegóły

Wyświetlanie 1 - 10 z 52 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 6