Treść oznaczona tagiem <em>absolwent umk</em>.

Fryderyk dla Organka
27 kwietnia 2017

Tomasz Organek, absolwent i Ambasador UMK, został uhonorowany nagrodą muzyczną Fryderyk za rockowy album roku Czarna Madonna i za utwór roku Mississippi w ogniu.

Fryderyki 2017

Kryształowy Niedźwiedź dla Rafała Kapelińskiego
26 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 w Kinie Centrum w CSW w Toruniu odbył się przedpremierowy pokaz filmu Butterfly Kisses, który został doceniony podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie Kryształowym Niedźwiedziem.

Reżyserem filmu jest Rafał Kapeliński, absolwent filologii angielskiej UMK. Podczas spotkania z twórcą, na które zaproszeni zostali przyjaciele artysty oraz studenci i absolwenci UMK, zaprosiliśmy reżysera do naszej absolwenckiej społeczności i wręczyliśmy mu Kartę Absolwenta UMK.

Galeria ze spotkania z reżyserem (fot. Piotr Waśniewski)

Podróżniczy wolontariat w Azji
7 kwietnia 2017

Magdalena Jakubowska, absolwentka zarządzania UMK oraz Universite d'Angers we Francji (podwójny dyplom), pod koniec 2016 r. wraz z koleżanką Natalią wybrała się w wielomiesięczną podróż do Azji, gdzie angażuje się w wolontariat. Aby spełnić swoje marzenie, nie wahała się rzucić dobrą pracę w Polsce.

Przeczytaj więcej o jej podróży

Toruńskie anioły w Kurdystanie
22 marca 2017

Zaledwie 30 km od frontu walki z Państwem Islamskim znajduje się Erbil, stolica irackiego Kurdystanu, do którego wybrała się Agnieszka Siejka, absolwentka biologii UMK, by zawieźć tam kartki, ręcznie wykonane przez toruńskie dzieci dla dzieci chrześcijańskich uchodźców, pochodzących z miejscowości Karakosz. Jej wizyta zbiegła się ze świętem Nevros – Święta Ognia, czyli kurdyjskiego Nowego Roku, który rozpoczął się 21 marca.

Projekt „Toruńskie anioły lecą w świat" realizuje Fundacja VERDA, założona przez A. Siejkę oraz dwie inne absolwentki UMK: Agnieszkę Dąbrowską (biologia 1999) i Renatę Lesner-Szwarc (etnologia 2005). – Mamy już pozytywne doświadczenia z podobnej akcji dla dzieci poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu – mówi Agnieszka Siejka, prezes Fundacji. – Pomoc dla uchodźców w obozach obejmuje podstawowe artykuły niezbędne do przeżycia, a o potrzebach dzieci nikt nie myśli". Projekt korzysta z tzw. mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Z obłokami grałem w karty
1 marca 2017

Twórczości Michała Kokota, absolwenta historii UMK, poświęcona jest wystawa "Michał Kokot: Z obłokami grałem w karty", która zostanie otwarta 3 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki WOZOWNIA w Toruniu (wejście od ul. Ducha Św. 6).

Michał Kokot (1944–2014) był fotografem, malarzem, poetą, członkiem słynnej grupy fotograficznej „Zero-61" oraz reżyserem etiud filmowych, powstałych w ramach Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego „Pętla". W latach 1969–1975 pracował jako fotoreporter w toruńskiej prasie. Był też animatorem lokalnego ruchu kulturalnego w Osieku nad Wisłą, odkrywcą i propagatorem artystów ludowych. Więcej

Ambasadorowie UMK
19 lutego 2017

Podczas Święta Uczelni Rektor UMK wyróżnił tytułem Ambasadora UMK znanych absolwentów, którzy wspierają Uczelnię i dbają o jej dobre imię. W gronie tym znaleźli się:

  • Konstanty Dombrowicz – prezydent Bydgoszczy (2002-2010)
  • Tomasz Organek – artysta-muzyk
  • Hubert Radke – koszykarz, specjalista z zakresu prawa sportowego
  • Stanisław Szczepaniak – chemik-wynalazca
  • Jan Świerkowski – twórca Instytutu B61
  • Marek Żydowicz – twórca Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE

Sylwetki Ambasadorów

Polak zdrapuje i wygrywa
16 listopada 2016

Wojciech Koczorowski, absolwent zarządzania UMK i założyciel spółki joint venture Playprint Polska oraz Fundacji Instytut Loterii Dobroczynnych, opowiedział nam o początkach rozwoju własnej firmy oraz o tajnikach organizacji loterii dobroczynnych.

Wywiad dla Programu Absolwent UMK

Mieszkanie dla absolwenta
7 listopada 2016

Czworo absolwentów UMK, Adrian Falkowski, Anna Krygier, Andżelika Dzięgiel i Marek Placiński, dostało 4 listopada 2016 mieszkania od miasta Torunia w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta". Umowy najmu i klucze wręczył im prezydent Michał Zaleski.

Szczegóły

Najlepsza absolwentka UMK 2015/2016
29 września 2016

Najlepszą absolwentką UMK w roku akademickim 2015/2016 została mgr Joanna Siminska z Wydziału Nauk o Zdrowiu (Collegium Medicum UMK), która ukończyła studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne, wcześniej została magistrem fizjoterapii, a obecnie robi doktorat z zakresu nauk medycznych. Z całego okresu studiów osiągnęła średnią ocen 4,53 i ocenę bardzo dobrą z pracy dyplomowej.

Tytuł został jej wręczony podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w dniu 29 września, z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz Ernsta Koernera z Niemiec – wybitnego językoznawcy, który został doktorem honoris causa UMK.

Zgłoś swój pomysł!
3 sierpnia 2016

Program Absolwent UMK wspiera inicjatywy absolwentów i szuka aktywnych osób, które chcą się zaangażować w budowanie absolwenckiej społeczności.

Na stronie Inicjatywy prezentujemy sylwetki osób działających na rzecz grona absolwentów UMK, które zgodziły się na publikację. Dzięki ich pomysłom, poświęconemu czasowi i energii udało się zrealizować wiele wspólnych ciekawych przedsięwzięć.

Jeśli chciałbyś zorganizować  (z naszą pomocą) projekt, imprezę, klub, wydarzenie, wycieczkę lub akcję dla grona absolwentów opisz swój pomysł i skontaktuj się z nami mailowo lub umów na spotkanie. Kontakt

Wyświetlanie 1 - 10 z 50 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 5