Rowerem i kajakiem

Nasza propozycja na sierpień to całodniowa wycieczka rowerowa połączona ze spływem kajakowym:

• Termin: UWAGA! Zmiana terminu! Z uwagi na warunki atmoferyczne zapowiadane na sobotę, wycieczka zostaje przesunięta z soboty 19 sierpnia na niedzielę 20 sierpnia - zbiórka o godz. 7.30.
  • Trasa wycieczki:
    Wycieczka rowerowa:Toruń - Karbówko-Toruń: 45 km
    Spływ kajakowy (w ramach wycieczki rowerowej): Golub-Dobrzyń - Karbówko: ok. 4 h
  • Udział tylko w części rowerowej nie jest limitowany. Czas oczekiwania na kajakarzy w Karbówku wynosi ponad 4 h. Udział w spływie wymaga wcześniejszego zgłoszenia i wniesienia opłaty w wysokości 45 zł za osobę, do dnia 11.08.2017, na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici nr 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695, z dopiskiem "Karbówko 2017". Brak wpłaty w terminie osoby zgłoszonej na spływ będziemy traktować jako rezygnację. Uczestnicy wycieczki i spływu nie będą ubezpieczeni grupowo.
  • Formularz zgłoszeniowy do udziału w spływie (najpierw wypełnia absolwent UMK, potem osoba towarzysząca)
  • Zbiórka: przy sklepie OBI na Rubinkowie w Toruniu o godz. 7.30 w niedzielę 20 sierpnia.
  • Inicjator wycieczki: Lidia Gdaniec, Klub Rowerowy SKOŁOWANI

Kurs na trenera koszykówki
25 lipca 2017

Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki organizujea kurs dla kandydatów na trenerów koszykówki na licencję C i B.

Kurs organizowany jest na podstawie nadanej licencji przez Polski Związek Koszykówki a realizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Start kursu planowany jest na 8 września. Trzydniowe zjazdy (piątek-niedziela) będą odbywać się na terenie UMK. Kurs na licencję C obejmuje 90 godzin zajęć, natomiast na licencję B 120 godzin.

Studenci oraz absolwenci UMK mogą przystąpić do kursu korzystjąc z 10% zniżki.

HAJDA NA FROMBORK!
wycieczka do Elbląga i Fromborka

sobota, 2 września 2017
Elbląg i Frombork

Absolwencka wycieczka autokarowa z cyklu "Absolwent z Kulturą". Jeden absolwent UMK ma prawo zabrać jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 sierpnia 2017.

Program wycieczki

Wycieczka rowerowa: Łubianka – Zamek Bierzgłowski
sobota, 22 lipca 2017, 10:00 – 15:00
Toruń – Lulkowo – Brąchnowo – Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Leszcz – Toruń

• Trasa: ok. 45 km
  • Zbiórka: przy sklepie Brico na ul. Żwirki i Wigury o godz. 10:00
  • Udział bezpłatny, ale prosimy o wypełnienie zgłoszenia do 21.07.2017, godz. 12:00, żeby wiedzieć, ile osób weźmie udział w wycieczce
  • Formularz zgłoszeniowy (najpierw wypełnia absolwent UMK, potem osoba towarzysząca)

fot. ZeroJeden (2005), Zamek w Bierzgłowie, http://www.zamki.pl

Katarzynki 2017
21 czerwca 2017

Toruńska Piernikowa Aleja Gwiazd przed Dworem Artusa wzbogaci się w tym roku o dwie nowe Katarzynki. Tegoroczni laureaci nie są urodzonymi torunianami, ale to właśnie w naszym mieście studiowali i odnieśli największe sukcesy.

• Marian Filar – profesor-prawnik, poseł VI kadencji Sejmu, absolwent prawa UMK
  • Tomasz Organek – artysta-muzyk, ambasador UMK, absolwent filologii angielskiej UMK

Uroczystość odsłony autografów odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017 o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wydarzeniu towarzyszył będzie koncert zespołu Dixie Brotherhood, a po uroczystym odsłonięciu na scenie pojawi się zespół Ørganek.

Wydarzenie na Facebooku

Wernisaż wystawy DYCHA NA LICZNIKU
czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 19:00
Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu (parter)

Na wystawę upamiętniającą 10-lecie Klubu Rowerowego SKOŁOWANI zapraszamy wszystkich uczestników krótkich i długich absolwenckich wycieczek rowerowych. Odnajdziecie się na zdjęciach i w relacjach przygotowanych we współpracy z inicjatorką wystawy Danką "Dynamik" Burnicką!

Zdjęcia, relacje oraz pamiątki mozna oglądać w holu Biblioteki Uniwersyteckiej do końca sierpnia 2017.

Wakacyjna baza noclegowa
14 czerwca 2017

Jak co roku, latem posiadacze Karty Absolwenta UMK wraz z osobą towarzyszącą mogą liczyć na tani nocleg (30 zł / osoba) w centrum Torunia. W okresie 1 lipca – 25 września 2017 akademiki zamieniają się w hotele. Najwięcej miejsc znajduje się w DS nr 6 przy ul. Słowackiego 1/3.  Rezerwacji można dokonywać tylko telefonicznie w recepcji DS 6 pod numerem: tel. +48 (56) 612 15 48.

Wakacyjne kursy językowe SPNJO UMK
2 czerwca 2017

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK rozpoczęło zapisy na wakacyjne kursy językowe. Przy zapisie do końca sierpnia 2017 oraz za kontynuację nauki SPNJO oferuje 10% rabat, a absolwenci UMK mogą z dodatkową 10% zniżką nauczyć się m.in.: chińskiego, japońskiego, fińskiego, włoskiego, hiszpańskiego czy holenderskiego. Pełna lista kursów widoczna jest pod zdjęciem na FB oraz na stronie Google+. Szczegółowe informacje uzyskać można w sekretariacie SPNJO tel. 56 611 42 12.

Lavendova nauka francuskiego
2 czerwca 2017

Do Partnerów Programu Absolwent UMK dołączyła Szkoła Języka Francuskiego Lavendowa. Oferuje posiadaczom Karty Absolwenta UMK oraz ich dzieciom atrakcyjne zniżki na kursy odbywające się w Toruniu (Rubinkowo):

• 15% rabatu na kursy wakacyjne oraz kursy roczne przy płatności jednorazowej
  • 10% rabatu na kursy roczne przy płatności ratalnej
  • 10% rabatu na konwersacje, kursy maturalne i roczne dla dzieci posiadaczy Karty Absolwenta UMK

Możecie również wziąć udział w konkursie i wygrać półroczny kurs!

Nocny Rajd Kwiatu Paproci 2017
30 maja 2017

Tradycyjny nocny rajd rowerowy organizowany w weekend przesilenia letniego (23-24 czerwca 2017, gdz. 20:00-1:00) dla absolwentów i studentów UMK z pełnoletnimi osobami towarzyszącymi.

W programie 25 km trasy rowerowej, ognisko, poszukiwanie kwiatu paproci oraz atrakcje-niespodzianki. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.