Szachy w Harmonijce
20 kwietnia 2017

Ruszyły zapisy na V turniej szachowy Szachy w Harmonijce o nagrodę Dziekana Wydziału Humanistycznego UMK, który odbędzie się w dniach 19-21 maja 2017 (piątek-niedziela).

Podróżniczy wolontariat w Azji
7 kwietnia 2017

Magdalena Jakubowska, absolwentka zarządzania UMK oraz Universite d'Angers we Francji (podwójny dyplom), pod koniec 2016 r. wraz z koleżanką Natalią wybrała się w wielomiesięczną podróż do Azji, gdzie angażuje się w wolontariat. Aby spełnić swoje marzenie, nie wahała się rzucić dobrą pracę w Polsce.

Przeczytaj więcej o jej podróży

III Bieg z książką "3 mile dla Wędki"
4 kwietnia 2017

Ruszyły zapisy na III Bieg z książką, który odbędzie się w niedzielę 14 maja 2017 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na UMK (8-15 maja 2017). Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz popularyzacja czytelnictwa. Tegoroczna edycja ma charakter charytatywny – zbieramy książki dla Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka.

Szczegóły i zapisy

Pomagajmy!
4 kwietnia 2017

Wiele osób związanych z naszym środowiskiem akademickim, a tym absolwenckim, znajduje się w wielkiej potrzebie i liczy na naszą pomoc. Na specjalnie utworzonej stronie prezentujemy apele o przekazywanie środków (także w formie 1% podatku) na wsparcie:

• naszej Uczelni (środki zbierane poprzez uniwersytecką Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici),
  • studentów, pracowników i absolwentów UMK, a także członków ich rodzin (środki zbierane przez inne organizacje pożytku publicznego).

Zachęcamy do niesienia pomocy i wzajemnego wspierania się!

XII Towarzyski Turniej Brydżowy Par – podsumowanie
27 marca 2017

W sobotę 25 marca 2017 odbył się XII Towarzyski Turniej Brydżowy Par. W wydarzeniu udział wzięła rekordowa liczba 31 par. Pierwsze miejsce zajęła absolwencka para – Ewa i Przemysław Kitowie (66,33%).

Szczegółowe wyniki i fotorelacja

Toruńskie anioły w Kurdystanie
22 marca 2017

Zaledwie 30 km od frontu walki z Państwem Islamskim znajduje się Erbil, stolica irackiego Kurdystanu, do którego wybrała się Agnieszka Siejka, absolwentka biologii UMK, by zawieźć tam kartki, ręcznie wykonane przez toruńskie dzieci dla dzieci chrześcijańskich uchodźców, pochodzących z miejscowości Karakosz. Jej wizyta zbiegła się ze świętem Nevros – Święta Ognia, czyli kurdyjskiego Nowego Roku, który rozpoczął się 21 marca.

Projekt „Toruńskie anioły lecą w świat" realizuje Fundacja VERDA, założona przez A. Siejkę oraz dwie inne absolwentki UMK: Agnieszkę Dąbrowską (biologia 1999) i Renatę Lesner-Szwarc (etnologia 2005). – Mamy już pozytywne doświadczenia z podobnej akcji dla dzieci poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu – mówi Agnieszka Siejka, prezes Fundacji. – Pomoc dla uchodźców w obozach obejmuje podstawowe artykuły niezbędne do przeżycia, a o potrzebach dzieci nikt nie myśli". Projekt korzysta z tzw. mikrowsparcia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Przyciąganie na granie!
6 marca 2017

W sobotę 11 marca odbędzie się Grawitacja 2017 – III Dzień Gier Planszowych na UMK. Na wspólne granie bez prądu zapraszamy absolwentów, studentów, pracowników oraz sympatyków UMK! Wstęp wolny.

330 gier w wypożyczalni, 9 turniejów i 26 pokazów gier oraz 30 animatorów, którzy wytłumaczą zasady każdej gry!

Edit: 14.03.2016

Brydż na wiosnę
3 marca 2017

W sobotę 25 marca odbędzie się XII Towarzyski Turniej Brydżowy Par, organizowany przez Program "Absolwent UMK". Miejsce turnieju: budynek Wydziału Teologicznego UMK, przy ul. Gagarina 37 w Toruniu, godz. 10:00-16.00. Sędziować będą – jak zwykle – Piotr Szubarga i Paweł Szubarga, absolwenci UMK.

Zgłoszenia przyjmowane są internetowo (co najmniej jedna osoba z pary musi posiadać Kartę Absolwenta UMK lub legitymację studenta UMK lub ucznia Gimnazjum i Liceum Akademickiego). Ostateczny termin zgłoszeń: 23 marca 2017. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Kursy trenerskie koszykówki
3 marca 2017

Absolwenci (i studenci) UMK mogą liczyć na rabat w opłacie za kurs trenerów koszykówki na licencję B i C, organizowanym przez WNEiZ UMK i związany z nim umową partnerską Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki – opłata pomniejszona zostanie o kwotę wpisowego.

Z obłokami grałem w karty
1 marca 2017

Twórczości Michała Kokota, absolwenta historii UMK, poświęcona jest wystawa "Michał Kokot: Z obłokami grałem w karty", która zostanie otwarta 3 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki WOZOWNIA w Toruniu (wejście od ul. Ducha Św. 6).

Michał Kokot (1944–2014) był fotografem, malarzem, poetą, członkiem słynnej grupy fotograficznej „Zero-61" oraz reżyserem etiud filmowych, powstałych w ramach Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego „Pętla". W latach 1969–1975 pracował jako fotoreporter w toruńskiej prasie. Był też animatorem lokalnego ruchu kulturalnego w Osieku nad Wisłą, odkrywcą i propagatorem artystów ludowych. Więcej